Right menu

Reklama


Rybie Oko/Bazar/Jak kupować 

Jak kupować

Aby brać udział w aukcjach należy najpierw się zarejestrować.

Rejestracji można dokonać wyłącznie wtedy, gdy podany podczas rejestracji adres E-mail zostanie poprawnie zweryfikowany.


Jeśli chesz wziąść udział w danej aukcji radzimy Ci przeczytać najpierw bardzo uważnie opis przedmiotu i wszystkie informacje dotyczące jego warunków sprzedaży, dostawy i dopuszczalnych sposobów płatności. Radzimy Ci także sprawdzić wiarygodność Sprzedającego. System oceny Sprzedających wspomagany jest poprzez Komentarze. Odpowiednie symbole Gwiazdek, przyznawanych przez innych użytkowników, pozwalają również ocenić dodatkowo tę wiarygodność.

Dopiero po sprawdzeniu wszelkich powyżej wskazanych informacji przystąp do Licytacji. W okienku licytacji wpisz wtedy Kwotę maksymalną, którą zgadzasz się zapłacić i kliknij na przycisk Licytuj. Kwota maksymalna nie jest tożsama z kwotą licytacji, którą system ustali sam jako najmniejszą z możliwych. Innymi słowy możesz wydać mniej na zakup niż wynika z zaproponowanej przez Ciebie Kwoty maksymalnej. Kwota maksymalna to po prostu kwota, do której upoważniasz system do automatycznego licytowania za Ciebie.

Może się zdarzyć, że Twoja oferta zostanie przebita natychmiast. Dzieje się tak wtedy, gdy inny licytujący zaoferował Kwotę maksymalną większą od Twojej.

FAQ - czyli często zadawane pytania

Odpowiedzi:

  • Co to jest system Komentarzy i co oznaczają poszczególne Gwiazdki?

Komentarze to opinie o Użytkownikach, z którymi dokonało się transakcji. Komentarz może mieć charakter pozytywny, neutralny bądź negatywny. Za każdy pozytywny komentarz Użytkownik otrzymuje jeden punkt, za negatywny - traci. Komentarz neutralny nic nie zmienia w punktacji. Przypominamy tu, że Komentowanie po zakończonej aukcji jest obowiązkowe. Dokonuje się go porzez wejście do Moje aukcje/Sprzedane lub odpowiednio do Moje aukcje/Wygrane i kliknięcie na ikonę/link Komentuj. Link ten znika po dokonaniu czynności komentowania.

  • Co to jest Cena minimalna?

Cena minimalna to najniższa cena, za jaką Sprzedający zgadza się sprzedać wystawiony na przez siebie na aukcję towar. Cena minimalna jest zawsze wyższa niż cena wywoławcza. Jeśli po zakończeniu aukcji Cena minimalna nie zostanie osiągnięta, transakcja nie dochodzi do skutku. Jeżeli Kwota maksymalna, którą zgadzasz się zapłacić w danej aukcji, jest równa bądź wyższa od Ceny minimalnej wtedy system, na zakończenie aukcji, podniesie, jeśli trzeba, automatycznie Twoją aktualnie wylicytowaną ofertę do poziomu Ceny minimalnej.

  • Jak obserwować przebieg aukcji?

Jeśli chcesz śledzić przebieg danej, interesującej Cię aukcji, na stronie z opisem aukcji kliknij na link umieszczony na dole strony Do obserwowanych. Po wykonaniu tej czynności informacje o wybranej aukcji będą dla Ciebie szybko dostępne w bloku Obserwowane. Możesz rónież kliknąć na link Powiadamiaj wtedy system będzie Cię informował poprzez E-mail o przebiegu aukcji.

  • Czy można poprawić zaoferowaną Kwotę maksymalną?

Tak, można. W tym celu w okienko z kwotą licytacji ponownie należy wpisać poprawną kwotę.

  • Dlaczego ktoś ciągle mnie przebija?

Sytuacja taka ma najczęściej miejsce wtedy, kiedy inny uczestnik licytacji zaoferował większą Kwotę maksymalną niż ta, którą Ty zaoferowałeś. System automatycznie licytuje za niego i przebija, aż do osiągnięcia tego maksimum. Aby przebić jego ofertę musisz zaproponować kwotę wyższą niż Kwota maksymalna Twojego konkurenta. Problem w tym, że niestety nie wiesz jaką Kwotę maksymalną zaferował konkurent.

  • Jak poznam, że wygrałem?

Kiedy wygrasz daną aukcję system poinformuje Cię o tym fakcie poprzez E-mail. Również odpowiednia informacja pojawi się w bloku Moje aukcje/Wygrane.

  • Co mam zrobić gdy wygram?

Koniecznie najpierw ponownie przeczytać Zasady. Potem skontaktuj się, w celu ustalenia szczegółów, ze Sprzedającym. Innymi słowy wypada dowiedzieć się gdzie i komu zapłacić za towar oraz upewnić się w jakim trybie zostanie on dostarczony.

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
RSS 2.0 E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Błędy
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Metki Firma "Wszywka" zaprasza!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze i zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).

Bazar moderują: