Right menu

Reklama


Rybie Oko/Bazar/Jak sprzedawać 

Jak sprzedawać

Aby móc coś sprzedać należy najpierw się zarejestrować.

Rejestracji można dokonać wyłącznie wtedy, gdy podany podczas rejestracji adres E-mail zostanie poprawnie zweryfikowany przez nasz system.

Wystawienia towaru na licytację dokonujemy poprzez kliknięcie na klawisz migającego plusa Ikona new - obok napisu -dodaj- symbolizującego dodawanie nowej aukcji. Następnie należy szczegółowo wypełnić formularz sprzedaży, dbając o odpowiedni wybór kategorii i dokładne podanie wszystkich wymaganych tam danych.

Po wypełnieniu formularza i kliknięciu na klawisz Opublikuj aukcja staje się dostępna dla innych użytkowników. Możesz bardzo szybko i łatwo dotrzeć do informacji na temat swej aukcji klikając na link Sprzedaję w bloku Moje aukcje. Oglądając swą aukcję możesz jeszcze ewentualnie poprawić wprowadzone informacje. Poprawki można jednak wprowadzać tylko do czasu złożenia przez kogoś pierwszej oferty zakupu. Na późniejszym etapie edycja jest już zabroniona, ale wystawiający aukcję może jeszcze dodawać ewentualne dodatkowe, uzupełniające komentarze.

Zwróć szczególną uwagę na poprawne wypełnienie daty końca aukcji, wszystkich limitów cen i ewentualnego użycia opcji Kup teraz.

FAQ - czyli często zadawane pytania:

Odpowiedzi:

  • Co to jest Cena wywoławcza ?

Cena wywoławcza to cena od której rozpoczyna się licytacja. Jest ona zawsze mniejsza od Ceny minimalnej za którą godzisz się sprzedać swój towar. Warto jednak trochę pomyśleć przed jej ustaleniem i ustalić ją tak, aby osiągnąć jak najsprawniejszy przebieg aukcji. Nie zawsze cena wywoławcza równa 1 ZŁ będzie tą najlepszą dla Twej oferty.

  • Co to jest Cena minimalna ?

Cena minimalna to najniższa cena, za jaką Sprzedający zgadza się sprzedać wystawiony przez siebie na aukcji towar. Cena minimalna jest zawsze wyższa niż cena wywoławcza. Jeśli po zakończeniu aukcji Cena minimalna nie zostanie osiągnięta, transakcja nie dochodzi do skutku. Jeżeli Kwota maksymalna, którą ktoś godzi się zapłacić w danej aukcji, jest równa bądź wyższa od Ceny minimalnej wtedy system, na zakończenie aukcji, podniesie, jeśli trzeba, automatycznie jego aktualnie wylicytowaną ofertę do poziomu Ceny minimalnej.

  • Co to jest Cena Kup teraz ?

Cena Kup teraz to ustalona z góry cena, za jaką zgadzasz się sprzedać przedmiot od razu - bez licytacji. Opcja Kup teraz jest ważna do czasu złożenia pierwszej oferty kupna. Jeśłi chcesz wystawić aukcję z taką opcja musisz to zaznaczyć podczas jej definiowania oraz podać cenę za jaka godzisz się dokonać takiej transakcji.

  • Jak najlepiej ustalać Typ transakcji?

W tym celu najlepiej zapoznać się z Regulaminem i podanymi tam opisami możliwych transakcji oraz z tabelą opłat prowizji wynikającą z wyboru określonego rodzaju transakcji.

  • Czy można poprawić wprowadzoną aukcję?

Tak, można ale tylko do czasu złożenia pierwszej oferty. Edycję i poprawki realizuje się w bloku Moje / Sprzedaję poprzez kliknięcie na ikonę ołówka zamieszczoną obok opisu aukcji.

Po złożeniu pierwszej oferty można już tylko, w ten sam sposób, dopisywać dodatkowe, uzupełniające komentarze.

  • Jak poznać kto interesuje się moją aukcją?

Po pierwsze, na stronie z opisem aukcji, obok jej tytułu, podajemy ile razy została ona obejrzana. Po drugie, na tej samej stronie można obejrzeć przebieg aukcji i informację o licytujących w niej osobach.

  • Czy mogę wycofać ofertę i odwołać aukcję?

Tak, jest to możliwe. Odwołąć można jednak tylko aukcję nie zakończoną. Odwołanie zrealizujesz poprzez wyświetlenie opisu aukcji i kliknięcie na ikonę odwołania (kosza) zamieszczoną w polu opisu aukcji.

  • Co mam zrobić gdy sprzedam?

Gdy aukcja dobiegnie końca, na stronie z aukcją pojawi się napis Zakończona. Jeśli cena minimalna została przekroczona (lub licytacja odbyła się na zasadzie Kup teraz) na podany przez Ciebie adres E-mail przyjdzie wiadomość zawierająca dane i adres E-mail zwycięzcy. Korzystając z tego adresu wyślij list do Kupującego i omów z nim dalsze szczegóły transakcji. Jeśli aukcja była typu Z gwarancją BAZARU dodatkowo musisz skontaktować się z obsługą Bazaru .

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
RSS 2.0 E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Błędy
Reklamy Krokus: CMS

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze i zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).

Bazar moderują: